• Subcribe to Our RSS Feed

Projekty wnętrz

zet_design_projekt_salonu_04

Bogata oferta dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych, mebli, sprzętów i dodatków sprawia, że gubimy gdzieś spójną wizję naszego wymarzonego wnętrza. Zbyt duży wybór powoduje, że jesteśmy bezradni i nie wiemy co zastosować. Z pomocą przychodzi projektant wnętrz, który będzie doskonale zorientowany w swojej dziedzinie, zmieniając nasze marzenia w rzeczywistość. Dzięki współpracy z architektem wnętrz, nasze mieszkanie może zmienić się nie do poznania. Projekt przewiduje na przykład zmianę wielkości pomieszczeń, indywidualne zaprojektowanie mebli czy dobór odpowiednich kolorów i dodatków.

Zamawiając projekt, architekt wnętrz doradzi nam jak, jak wyczarować praktyczne, komfortowe wnętrze o nietypowym rozmiarze bądź kształcie, podpowie jak łączyć materiały i kolory oraz w jaki sposób stworzyć przestrzeń w stylu loftowym, minimalistycznym czy barokowym. Często, by uzyskać zamierzony efekt, na przykład wizualnego podwyższenia czy obniżenia wnętrza lub ujednolicenia stylu, wystarczy niewielka ingerencja architekta. Rozpoczynając współpracę z projektantem wnętrz, powinniśmy przede wszystkim mu zaufać. To on wie, jak dobrać właściwe materiały, jakie są najnowsze trendy, technologie oraz ma kontakt ze sprawdzonymi wykonawcami.

 Nie każdy dysponuje odpowiednim doświadczeniem, wiedzą oraz czasem, dzięki którym może podjąć wyzwanie samodzielnego wykreowania wnętrz, o których marzy. Często po takich samodzielnych próbach bywamy zwyczajnie rozczarowani i żałujemy, że nie zdecydowaliśmy się na profesjonalny projekt. Podczas remontu mogą zdarzyć się liczne, nieprzewidziane sytuacje, np. nagła awaria, będąca skutkiem zastosowania nieodpowiednich materiałów przed montażem instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Współpraca z doświadczonym projektantem pozwoli uniknąć komplikacji na każdym etapie budowy lub remontu, a jednocześnie zaoszczędzi niepotrzebnych stresów i niezaplanowanych wydatków.

Inwestując w usługę architekta wnętrz, otrzymujemy projekt, który składa się z wizualizacji, rysunków wykonawczych, specyfikacji materiałowej oraz opisu dla inwestora i wykonawcy. Dzięki dokładnej wizualizacji, będziemy widzieć jak wnętrze naszego domu czy mieszkania będzie wyglądało po ukończeniu remontu. Tu nie ma miejsca na domysły- wszystko widzimy czarno na białym. Rysunki wykonawcze, specyfikacja materiałowa oraz opis to kolejne element projektu, pozwalające na szczegółowe ustalenie przebiegu prac i wyceny przez wykonawcę, który widzi dokładny zakres swojego zlecenia. Dzięki nim możemy bez trudu porównać oferty kilku firm remontowych. Rzetelny i dokładny projektant przestrzega ustalonego budżetu, nie dopuszczając do przeinwestowania danego zadania. Dba, by przewidziana przez klienta kwota wystarczyła na niezbędne materiały, wykonanie i projekt.

5 powodów, dla których warto projektować wnętrza.