• Subcribe to Our RSS Feed

5 powodów, dla których warto projektować wnętrza

Wrz 10, 2013   //   by admin   //   Artykuły  //  Brak Komentarzy

Marzenie o estetycznie urządzonym wnętrzu nie jest kaprysem. Profesjonalna aranżacja wnętrz pozwala cieszyć się przestrzenią własnego mieszkania, kolorami i funkcjonalnością w stopniu, który byłby niemożliwy do osiągnięcia bez troski o staranne rozplanowanie i urządzenie wnętrza. Interior design już od dawna urósł do rangi sztuki, której cele są dwa: zapewnienie ludziom estetycznych, nowoczesnych i wygodnych wnętrz, które staną się wymarzoną przestrzenią do życia oraz pogodzenie estetyki z funkcjonalnością. Rangę tej sztuki doceniają wszyscy, którzy przeglądając projekty wnętrz przeszli od etapu marzeń do realizacji i przekonali się, że w dobrze urządzonym mieszkaniu po prostu lepiej się żyje. Projekt wnętrza jest niezbędny niezależnie od tego, czy powierzymy jego wykonanie specjaliście, czy zdecydujemy się sporządzić go we własnym zakresie.

Dlaczego tak jest? Oto pięć najważniejszych powodów:

 • Estetyka

  Wnętrza zaprojektowane przez profesjonalistę zyskują na estetyce. Doświadczony architekt wnętrz jest w stanie nawet z małego mieszkanka stworzyć prawdziwie nowoczesne wnętrze, które zachwyca doborem kolorów i aranżacją przestrzeni, a z imponującego apartamentu uczynić miejsce przytulne i prezentujące się zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu. Kolorystyka ścian, podłóg, mebli oraz elementów dekoracyjnych zostanie starannie dobrana, aby tworzyć harmonijną i cieszącą oko całość. Specjalista zna zasady projektowania, które laik może jedynie intuicyjnie przeczuwać i potrafi je zastosować w praktyce. Efekt? Dom lub mieszkanie urządzone przyjemnie dla oka i modne.

 • Funkcjonalność
  Pomieszczenie zaaranżowane przez projektanta staje się bardziej funkcjonalne i lepiej zaspokaja potrzeby mieszkańców. Zastanawiając się, jak urządzić mieszkanie lub biuro należy wziąć pod uwagę oczekiwania i potrzeby osób, które będą w nim przebywały. Ile miejsca każda z nich potrzebuje? Czy lubią pustą, minimalistyczną przestrzeń czy wolą przytulne zakamarki z mnóstwem stylowych elementów dekoracyjnych? Jak wydzielić przestrzeń wspólną? W jaki sposób rozmieścić meble, źródła światła, urządzenia RTV, gniazdka elektryczne, aby korzystanie z nich było łatwe? Jak zaplanować rozmieszczenie mebli i sprzętów w kuchni? Gdzie powinny być krany, zlewozmywaki i odpływy wody? Profesjonalne projekty łatwo uporają się z takimi wątpliwościami i zapewnią lepszą funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń oraz wnętrza mieszkania jako całości.
 • Spójność i konsekwencja stylistyczna
  Wnętrza urządzone zgodnie z zasadami sztuki tworzą spójną całość stylistyczną. Aranżacja domu w jednym, tworzącym harmonijną kompozycję stylu (nowoczesnym, klasycznym, rustykalnym) lub ułatwia uniknięcie stylistycznych zgrzytów, które mogłyby razić lub wywoływać estetyczny dyskomfort. Świadomie zastosowana dekoracja wnętrz zachwyca precyzyjnym doborem kolorów, materiałów, kształtów i faktur, które idealnie do siebie pasują.
 • Oszczędność
  Powierzając zaprojektowanie wnętrz swojego domu specjalistom oszczędza się mnóstwo czasu, pieniędzy oraz… niepotrzebnego zdenerwowania. Zanim projekt zostanie zrealizowany sporządzane są jego komputerowe wizualizacje, dzięki którym można wprowadzać zmiany jeszcze na etapie pomysłów: dobierać kolory ścian, podłóg i sprzętów, przestawiać meble i obrazy wiszące na ścianach, podejmować decyzję o umiejscowieniu źródeł światła. Jeżeli wiadomo, jaki efekt chce się osiągnąć, to wszystko przebiega znacznie szybciej i taniej. Do realizacji przystępuje się dopiero wtedy, kiedy wizja zamawiającego i architekta są zgodne. Poza tym projektant może ułatwić dostęp do tańszych materiałów czy uzyskanie rabatu na wybrane elementy wyposażenia.
 • Niepowtarzalność
  Profesjonalne projektowanie wnętrz daje możliwość stworzenia i wykonania absolutnie unikalnych i niepowtarzalnych aranżacji, dopasowanych do indywidualnego gustu. Zamawiający projekt zyskuje gwarancję, że jego dom lub mieszkanie będą jedyne na świecie: osobiste, intymne i dokładnie odpowiadające wizji z marzeń. To wartość, której nie da się przeliczyć na pieniądze, bo zindywidualizowanie projektu wnętrza daje gwarancję maksymalnego komfortu i doskonałego samopoczucia. Każdy człowiek jest inny i potrzebuje do życia i pracy inaczej zaaranżowanej przestrzeni.