• Subcribe to Our RSS Feed

Jak urządzić mieszkanie?

Lis 10, 2013   //   by admin   //   Artykuły, Poradniki  //  Brak Komentarzy

Urządzanie mieszkania lub zmiana jego aranżacji to niełatwe zadanie. Aby sobie w nim pomóc warto stworzyć projekt i opracować plan działania, który pomoże w realizacji. Jeśli nie jesteś pewien czy dasz sobie z tym radę możesz skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który z pewnością zwróci uwagę na szczegóły, których sam nie jesteś w stanie dostrzec. Jeśli jednak masz ochotę spróbować samodzielnie zająć się swoimi wnętrzami skorzystaj z kilku porad, które ułatwią Ci to zadanie.

 • Kłopotliwy mały metraż

  W mieszkaniu o bardzo małym metrażu kluczowe jest optymalne wykorzystanie przestrzeni w taki sposób, by było ono funkcjonalne, a jednocześnie nie spełniało wrażenia przeładowanego i zagraconego. Idź za poradą architektów wnętrz i nie bój się otwierania przestrzeni poprzez wyburzenie niepotrzebnych ścianek działowych np. między kuchnią i salonem. W ten sposób powstanie przyjemny aneks kuchenny i otwarta, ciekawa przestrzeń, a mieszkanie sprawi wrażenie dużo większego. Podczas projektowania wnętrz o małym metrażu musisz pamiętać o nadaniu ścianom jasnego koloru, który optycznie je powiększy. Warto pomyśleć także o meblach modułowych i wielofunkcyjnych, które pozwolą na zaoszczędzenie miejsca. Doskonałym przykładem może tutaj być stół kuchenny, który w zależności od potrzeb stanie się stolikiem kawowym, biurkiem lub toaletką.

 • Iluzja sposobem na problemy

  Świetnym pomysłem przy dekoracji wnętrz może być zastosowanie frontów w szafkach odbijających światło, połyskliwych mebli, luster czy nawet mozaikowych płytek ozdobnych, które sprawiają wrażenie trójwymiarowości. Można pokusić się również o poprawienie proporcji pomieszczenia poprzez zastosowanie iluzji przestrzeni w postaci fototapety na ścianie dającej złudzenie głębi czy pasów poszerzających pomieszczenie i podnoszących optycznie sufit. Odpowiednio pomalowany pokój w kształcie wydłużonego prostokąta stać się może kwadratem, a panele położone na podłodze wszerz pomieszczenia dodatkowo optycznie je poszerzą.

 • Odnajdź własny styl

  Dekorowanie wnętrz to duże wyzwanie, warto więc uniknąć pewnych rozwiązań, które okazać się mogą błędne i nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Postaw na interesujące dodatki w postaci jednej kolorowej ściany, puchatych poduszek lub oryginalnego dywanu, które dodadzą całemu mieszkaniu charakteru. Czasami może to być nietuzinkowy kolor lub faktura na meblach, innym razem kanapa w nietypowym kształcie lub wazon przywieziony z urlopu w egzotycznym kraju. Postaw na własny styl i nie kopiuj gotowych pomysłów znalezionych w internecie czy magazynach wnętrzarskich. Staraj się także korzystać z nowych rozwiązań, podpatrywać trendy. W projekcie salonu nie ustawiaj wszystkich mebli pod ścianą, ale stwórz ciekawą strefę wypoczynkową, która dodatkowo da wrażenie przestrzenności. Eksperymentuj, by znaleźć rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada, a w razie potrzeby zasięgnij rady profesjonalisty.

 • Zagraj światłem

  W aranżacji wnętrz dużą rolę odgrywa także światło. Postaraj się, aby Twoje mieszkanie miało jak najwięcej światła naturalnego. Nie blokuj promieni słonecznych zbyt obfitymi firankami i zasłonami, ponieważ pomieszczenie będzie ciemne i ponure. Pamiętaj by uwzględnić w projektach wnętrz także swoje potrzeby. Jeśli potrzebujesz dodatkowego źródła światła na przykład nad blatem kuchennym zaznacz to i dobierz odpowiednią lampę wiszącą. W sypialni bądź w salonie możesz dodać kinkiety lub małe lampy stołowe, które wieczorem pięknie rozproszą światło i stworzą intymną atmosferę. W kuchni natomiast warto pomyśleć o oświetleniu ciągu szafek listwą LED, która prezentuje się bardzo nowocześnie lub zastosować to samo rozwiązanie w przypadku lustra w łazience.

Każde mieszkanie bez względu na metraż może wyglądać gustownie. Cała sztuka polega na odpowiedniej aranżacji wnętrz, które odpłacą się właścicielowi fantastycznym samopoczuciem oraz zachwytem ze strony odwiedzających go gości. Jeśli jednak nie masz czasu na samodzielne urządzanie domu lub praca nad projektem po prostu Cię przerasta możesz skorzystać z porad profesjonalistów, którzy stworzą dla Ciebie odpowiednią przestrzeń. Architekt z pewnością zrobi wszystko, aby Twoje mieszkanie nie tylko wyglądało stylowo, ale również odzwierciedlało Twój charakter i zaspokajało Twoje potrzeby.